| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Attachments | Shear / Crusher / Breaker |
| Application | Demolition Construction Work |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Technicial Support | YES |
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
|---|---|
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Condition | New |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Painting | Three Layers |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Suitable Excavator Models | 6ton - 200ton |
| High Efficiency | Yes |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Digging Depth | 6m - 25m |
| Bucket Capacity | 0.5cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Brand | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Type | Standard Or Enhanced Boom Arm |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | Building Engineering |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Type | Excavator Long Reach Boom |
| Length | 17-23m |
| Suitable Excavator | 65-95tons |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Tunnel Work |
| Condition | New |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Condition | 100%new |
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Working Con | Tunnel Work |
| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Application | Crawler Excavator |
| Material | Q355+LG700 |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 6 Months |
| Features | High Reliability, User-Friendly Design |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 10m 12m 16m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Package | Wooden Cases / Bubble |
| Material | Q355B Q690D |