| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 6 Ton- 200 Ton Excavator |
| Front Attachments | Breaker, Bucket, Crusher, Shear |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Application | Construction Work, Demolition Work, Dredging, Etc |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 15m 18m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Apply To | Demolition Work, Dredging, Construction Work |