| Oem | OEM Services Provided |
|---|---|
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Cylinder | 2 Cylinders |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Orange Peel Grapple |
| Application | Load And Unload Bulk Stone, Steel, Wood And Other Materials |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Oem | OEM Services Provided |
|---|---|
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Cylinder | 2 Cylinders |
| Suitable Excavator Model | 1 Ton- 24 Ton Excavator |
|---|---|
| Weight | 10kgs-530kgs |
| Condition | New |
| Application | Grab Wood, Log, Stone |
| Color | Customization |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 6 Ton- 200 Ton Excavator |
| Front Attachments | Breaker, Bucket, Crusher, Shear |
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Package | Wooden Case Packing / Bubble |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Oem | OEM Services Provided |
| MOQ | 1piece / 1 Set |
| Rotating | 360 Degree |
| Material | NM400, Q690D, Q355B |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Excavator Model | 6ton - 65ton |
| Suitable Excavator | Sumitomo, Sany, Cat, Komatsu, Zoomlion Etc |
| Application | Grabbing Stone, Wood |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |