| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Technical Support | YES |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Excavator Models | PC300, CAT320, SY500HD Etc |
| Wire Rope | Premium |
| Brand | Kaiping Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Part Name | Hydraulic Quick Hitch |
| Application | Replace Excavator Attachments |
| Suitable Machine | 10 Ton - 30 Ton Excavator |
| Material | Q355B |
| Material | Q690D / HG785 |
|---|---|
| Suitable Excavator | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Bucket | 0.2 Cbm - 1 Cbm |
| Brand Name | ZHONGHE |
|---|---|
| Application | Excavator Attachment |
| Type | Excavator Thumb Bucket |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Brand Name | Zhonghe |
|---|---|
| Part Name | Excavator Rock Arm |
| Application | Rock Breaking |
| Material | Q355D/Q690D |
| Applicable Industries | Energy & Mining & Demolition |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |