| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Suitable Excavator Model | 6 Ton - 200 Ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Technicial Support | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Attachments | Shear / Crusher / Breaker |
| Application | Demolition Construction Work |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Technicial Support | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Suitable Excavator Model | 6 Ton - 200 Ton |
| Attachments | Shear / Crusher / Breaker |
| Warranty | 6 Months |
| Material | LG700 / BS900E |
|---|---|
| Front Attachments | Clamshell Bucket, Standard Bucket |
| Excavator Model | 6 Ton - 200 Ton |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 16m 18m |
| Color | Customized |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Etc |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 65 Ton Excavator |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 10m, 18m, 20m, 25m, 30m, 32m |
| Warranty | 6 Months For The Arm, 3 Months For The Bucket |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Wire Rope | Mutiple - Round Wire Rope, Longer Service Life-span |
| Suitable Excavators | 20ton - 120ton |
| OEM/ODM | Available |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |