| Condition | Brand New |
|---|---|
| Bucket Cylinder | Include |
| Bucket | Include |
| Material | Shaogang Q355B, Q690D Or Others As You Request |
| Suitable Excavator | 6 Ton Excavator And Above |
| Application | Construction Work, Demolition Work, Dredging, Etc |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Material | Q355B, Q690D |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
|---|---|
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| After-sales | Technicial Suupport, 24 Hours Service |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Tests | Full Tests Before Sending |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Apply To | 12-35ton Excavators |
| Material | Q690D |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, Black |
| Warranty | 6 Months |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m |
| Quality | High Quality |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Long Reach | 10m 18m 20m 22m 24m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 10m 12m 18m 20m 25m 30m |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |