| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Apply To | Demolition Work, Dredging, Construction Work |
| Condition | New, Brand New |
|---|---|
| Bucket | 0.5cbm 1cbm 1.5cbm |
| Bucket Cylinder | Include |
| Length | 16m 18m 20m 21m |
| Material | Q355B Q690D Q355NE |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
|---|---|
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| OEM / ODM | YES |
| Long Reach | 10m 12m 16m 18m 20m |
| Painting | Yellow, Red, Blue, White Etc |
| Tests | Full Tests Before Sending |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Length(m) | 7m - 28m |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Material | Q355B And Q690D |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 8m 10m 15m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Customized Service | Available |
| Bucket Capacity (cbm) | 0.5cbm 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
| Product Name | Sliding Arm |
|---|---|
| Suitable | 3-36Ton |
| Usage | Excavator Work |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Key Word | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Digging Depth | 6m-16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B Lighter And Stronger |