| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 17m, 20m, 25m, 30m |
| Apply To | 25 Ton - 67 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Bucket | Available, 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Key Word | Long Reach Boom Excavator |
| Application | Digging Sand, Soil, Silt, Etc |
| Cylinders | Available, Bucket / Stick / Boom Cylinders |
| Condition | New |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Oem | OEM Services Provided |
|---|---|
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Quality Control | 100% Inspection Before Shipment |
| Suitable Excavator Model | 4-55tons |
| Cylinder | 2 Cylinders |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| OEM/ODM | YES |
|---|---|
| Material | LG700 / HG785 / Q690D |
| Suitable Excavator (ton) | 10ton To 60ton |
| Warranty | YES, 6 Months, 3 Months |
| Digging Depth(m) | 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Brand | Kaiping Zhonghe Machinery |
|---|---|
| Part Name | Excavator Tilt Quick Coupler |
| Application | Excavator Attachment |
| Material | Q355B |
| Color | Customer Required |
| Suitable Excavator Model | 1 Ton- 24 Ton Excavator |
|---|---|
| Weight | 10kgs-530kgs |
| Condition | New |
| Application | Grab Wood, Log, Stone |
| Color | Customization |