| Material | Q355B |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 6ton 20ton 35ton 55ton Excavators |
| Telescopic Arm | Premium Telescopic Arm |
| Manufacturer | Yes |
| Cylinder | Long Cylinder |
| Apply To | Demolition Work, Dredging, Construction Work |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Excavator Model | 6Ton - 200Ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Color | Customized, Red, Blue, Yellow Etc |
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Suitable Projects | Construction Work, Digging Deep Pits, Digging Soft Soil Dirt Gravel |
| Clamshell Bucket(cbm) | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm 3.5cbm |
| Bucket Cylinder | Available |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D Material |
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Length | 6m - 24m |
| Type | Heavy Duty |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavator Brand | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Excavator Model | PC200, SK220, CAT 320, ZX1200 Etc |
| Pins | Wear Resistant Pins |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |