| Features | Long Reach, High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Apply To | 20ton |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Condition | New |
| Material | Shaogang Q355B |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 20m 25m 30m 32m |
| Bucket | 1cbm 2cbm 2.5cbm Clamshell Bucket / Standard Bucket |
| Key Word | Telescopic Excavator |
| Quality | Premium / High Quality |
| Tests | Full Tests |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Excavator Model | 6ton - 65ton |
| OEM/ODM | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Packaging Details | Bubble / Wooden Cases |
| Delivery Time | 4-35/works |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Digging Depth | 6M 8M 12M |
|---|---|
| Steel Material | Q355B |
| Cylinders | Included |
| Welding | Better Welding |
| Test | Full Tests |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Length | Customizable |
| Color | Customizable |
| Technicial Support | YES |
| Packaging Details | Bubble / Wooden cases |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Digging Depth | 10m 16m 18m 20m 21m 22m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Quality | Premium |
| OEM/ODM | YES |
| Material | LG700, BS700, Q690D |
|---|---|
| Digging Depth | 8m 10m 15m 16m 18m 20m 22m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Cylinder | High Quality Cylinder |
| Excavator Model | 10ton - 100ton |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |