| Material | Premium Q355B |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Grabbing Scrap Steel |
| Apply To | 10-60 Ton Excavator |
| Length | 10-25m |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
|---|---|
| Excavator Accessories | Bucket And Other Accessories |
| Situation | New |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
| Quality | Premium |
| Apply To | 6 Ton - 36 Ton Excavator |
|---|---|
| Situation | New |
| Digging Depth | 6m-16m |
| Material | Q690D / HG785 / Q355B |
| Quality | Premium |
| Features | Longer Life-span And High Effective |
|---|---|
| Apply To | 6ton--50 Ton |
| Material | Shaogang Q355B |
| After-sales Service | Available, 24H Available |
| Suitable Working Condition | Digging Tunnels, House Foundation |
| Features | Telescopic, Long Reach |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B, Better Steel Material |
| Apply To | 6ton - 50ton |
| Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Bucket | Available |
|---|---|
| Bucket Cylinder | Available |
| After-sales Service | Available |
| Condition | New |
| Warranty | 6 Months For Arm And Boom |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 100 Ton Excavator |
| Warranty | 6 Months, 3 Months |
| Technicial Support | YES |
| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Suitable Working Conditions | Foundation Pit, Basement, Narrow Places |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
| Condition | New |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Material | Q355B Or Others As You Request |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 16m |
| Quality | Premium Quality Wear Resistant |
| Easy Maintenance | Yes |
| Service Life-span | Longer |