| Material | BS900E |
|---|---|
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Digging Depth | 18m - 32m |
| Clamshell Bucket (cbm) | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Material | BS900E Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 32m |
| Suitable Excavator Model (ton) | 25ton - 65ton |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Apply To | 3 Ton - 55 Ton |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Digging Depth | 6m 10m 12m 14m 16m 18m |
| Suitable For | Digging Caissons, House Foundation Pits, Deep Pits |
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.1 Cbm - 1cbm |
| Material | Shaogang Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Digging Depth | 18m - 32m |
| Clamshell Bucket (cbm) | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Digging Depth | 25m - 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Clamshell Bucket | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Technicial Support | YES |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Digging Depth | 4m, 8m, 10m, 12m, 16m |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 3 Ton - 65 Ton |
| Condition | New |