| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Type | Two-section Telescopic Arm |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
| Machine Weight | 6-36T |
| Color | Customer's Request |
| Condition | New,100%new, New Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 6-36T |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Condition | 100%new |
| Apply To | 6-50ton Excavator |
| Working Con | Tunnel Work |
| Technical Support | Yes |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| After-sales Service | 24Hours |
| Warranty | 6 Months |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Features | Longer Life-span And High Effective |
|---|---|
| Cylinders | Enlarged Cylinders |
| Apply To | 6ton--50 Ton |
| Suitable Working Condition | Digging Tunnels, House Foundation |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 65 Ton Excavator |
| OEM / ODM | YES |
| Suitable For | Digging Tunnels, House Foundation Pits, Digging Road Etc |
| Seamless Pipelines | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 15m 18m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Apply To | 6-100ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Boom |
| Condition | New |