| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
|---|---|
| Bucket | 2cbm 2.5cbm Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Cylinder | High Quality Cylinders, Famous Brand Cylinders |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Maximum Reach | 16m 18m 20m |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
| Welding | Premium |
| Condition | New |
| Model | SSB089 |
| Name | Excavator Attachments |
|---|---|
| Type | Excavator Root Rake |
| Application | Land Clearing And Site Preparation |
| Color | Customer Required |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | Brand New |
|---|---|
| Model | SSB089 |
| Maximum Reach | 12m 18m 20m 31m 32m |
| Warranty | 6 Months |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Warranty | 6 Months For Arm And Cylinders |
|---|---|
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Suitable Excavators | 20ton 35ton 55ton |
| Color | Hitachi Komatsu Zoomlion Etc |
| Digging Depth | 8m 10m 12m |
| Material | LG700, BS700, Q690D |
|---|---|
| Digging Depth | 8m 10m 15m 16m 18m 20m 22m |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Excavator Model | 10ton - 100ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth | 8m 10m 15m 18m 20m 22m 30m 32m |
|---|---|
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Clamshell Bucket | 0.8cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Material | BS900E Or As You Request |
| Features | Long Reach, Digging Hard Sand, Easy Transportantion |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Digging Depth | 6m, 8m, 10m, 12m |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Features | Deeper Digging Depth |
|---|---|
| Material | BS900E, Lighter And Stronger Material |
| Key Word | Telescopic Excavator Arm With Clamshell Bucket |
| Warranty | 6 Months For Cylinders And Telescopic Arm |
| Quality | Top 1 Premium, High Quality |