| Working Environment | Dredging, Digging Rock, Soil, Silt, Demolition Work |
|---|---|
| Excavator Models | Kobelco 220, Kobelco 200, Hitachi 200, Cat320 Etc |
| Digging Depth(m) | 10m |
| Length Of Excavator Long Arm | Customized 10m 15m 18m Etc |
| Color | Customized |
| Material | Q355B, Q690D, NE355 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM / ODM | YES |
| Quality | Premium / High Quality |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding, Wire Rope |
| Wire Rope | Longer Service Life-span |
| Material | Q355B, NM400, Q690D |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Application | Dredging, Demolition Work, Construction Work |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Pulley | High Quality |
| Digging Depth | 20m 25m 30m 32m |
| High Efficiency | YES |
| Premium Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Bucket | 1.5cbm 2cbm Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Maintanment | Easy Maintanment, Add Lubricant |
| Efficiency | High Efficiency, High Effective |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 15m 18m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |