| Material | Q355B, Q690D, NE355 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM / ODM | YES |
| Quality | Premium / High Quality |
| Working Environment | Dredging, Digging Rock, Soil, Silt, Demolition Work |
|---|---|
| Excavator Models | Kobelco 220, Kobelco 200, Hitachi 200, Cat320 Etc |
| Digging Depth(m) | 10m |
| Length Of Excavator Long Arm | Customized 10m 15m 18m Etc |
| Color | Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Digging Depth | 10m 16m 18m 20m 21m 22m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Quality | Premium |
| OEM/ODM | YES |
| Condition | New |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.4cbm, 0.6cbm, 1.5cbm, 2.2cbm, 2.5cbm |
| Number Of Sections | 3 Sections |
| Model | SSB089 |
| Maximum Reach | 32 Meters |
| Type | Excavator Attachment |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | SSB089 |
| Warranty | 6 Months |
| Welding | Strong |
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
|---|---|
| OEM / ODM | YES |
| Painting | Yellow, Red, Blue, White Etc |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |