| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Wire Rope | Mutiple - Round Wire Rope, Longer Service Life-span |
| Suitable Excavators | 20ton - 120ton |
| OEM/ODM | Available |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Warranty | 6 Months For Arm |
| Wire Rope | Multiple Strand Wire Rope |
| Suitable Excavators | 20ton - 120ton |
| Connectors | High Quality And Thicken Connectors |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Warranty | 6 Months For The Arm And Cylinder, 3 Months For The Bucket |
| Key Word | Telescopic Arm For Sale |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Painting | Premium Painting |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Color | Yellow, Red, White, Blue, Customized |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Material | Q355B, High Quality Steel Material |
| Warranty | 6 Months For The Arm |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Power Source | Hydraulic |
|---|---|
| Max Pile Angle | About 160 Degrees |
| Material | Q355B / Q690D Or Others As You Request |
| Welding | Strong Welding |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Pipeline | Seamless Pipeline |
| Quality | Premium |
| Connectors | Thicken Connectors |
| Welding Wire | Jinqiao Welding Wire |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
|---|---|
| Length | 11-25m |
| Apply To | 20-85ton Excavator |
| Warranty | 6 Months |
| Working Condition | Demolate Buildings |
| Material | Premium Shaogang Q355B |
|---|---|
| Apply To | 20 Ton - 85 Ton Excavator |
| Length | 11m-24m |
| Warranty | 6 Months |
| Pile | Steel Sheet Pile, Cement Pile |