| Material | BS900E Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 32m |
| Suitable Excavator Model (ton) | 25ton - 65ton |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple / Grab |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| High Efficiency | YES |
| Material | Q355B, Q690D, NE355 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| OEM / ODM | YES |
| Quality | Premium / High Quality |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Length(m) | 10m - 35ton |
| Bucket Capacity(cbm) | 0.25cbm - 4cbm |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Digging Depth(m) | 8m 10m 12m 14m 16m 18m 20m |
| Features | Longer Life-span, High EffIiciency |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Length | 21m |
| Product Name | Excavator Long Reach Arm |
| After-sales Service | Available |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| High Efficiency | Yes |
| Digging Depth | 8m 10m 12m 14m |
| Suitable Excavators | 6ton 20ton 30ton 40ton 55ton |
| Color | White Yellow Blue Red Etc |
| Material | LG700 |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 12m 14m 16m 18m 20m |
| High Efficiency | Yes |
| Longer Service Life-span | Yes |
| OEM / ODM | Yes |