| Color | White Yellow Blue Red Etc |
|---|---|
| Digging Depth | 25m - 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Clamshell Bucket | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Technicial Support | YES |
| Key Composition | Wire Rope, Cylinders, Steel, Bearings, Sliders |
|---|---|
| Excavator Models | 6ton - 60ton |
| Length | 10m 15m 18m 20m 25m 28m |
| Suitable Working Environment | Grabbing Wood |
| Material | LG700 |
| Material | LG700, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Length | 10m 15m 18m 20m 25m 28m |
| Key Composition | Wire Rope, Cylinders, Steel, Bearings, Sliders |
| Excavator Models | 6ton - 60ton |
| Suitable Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Kobelco Kato Etc |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Wire Rope | High Strength Wire Rope |
| Digging Depth | 25m - 32m |
| Clamshell Bucket Size | 1CBM 1.5CBM 2CBM 3CBM |
| Suitable Excavator Model | 10 Ton- 65 Ton Excavator |
| Wire Rope | 20mm 26mm 28mm 30mm |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| OEM / ODM | YES |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Material | BS900E |
|---|---|
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Digging Depth | 18m - 32m |
| Clamshell Bucket (cbm) | 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 3cbm |
| Application | Digging House Foundation Pits, Deep Pits |
| Attachments | Bucket / Clamshell Bucket / Grapple |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
| Wedling | Premium Welding |
| Wire Rope | High Quality Wire Rope Muti-strand |
| Material | BS900E, Lighter And Stronger |
|---|---|
| Welding | Premium Welding, Not Easy Cracking |
| Design | Work Smoothly High Effective Design, Safe And Stable, Telescopic Long Reach |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth | 18m 20m 25m 30m 32m |
|---|---|
| Clamshell Bucket (cbm) | 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm 3cbm |
| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Etc |
| Design | High Effective Design, Safe And Stable |
| Cylinders | High Quality Cylinders, Longer Service Life-span |