| Suitable Excavators | Hitachi Komatsu Sany Cat Etc |
|---|---|
| Digging Depth(m) | 14m 16m 18m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket Capacity | 0.6cbm 0.8cbm 1cbm 1.5cbm 2cbm 2.5cbm |
| Material | Q355B, Q690D, Or Others As You Request |
| Apply To | Digging Sand Soil Silt Gravel Rock Etc |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Quality | Premium |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| High Efficiency | YES |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| High Efficiency | YES |
| Quality | Premium |
| Suitable Excavators | 6Ton - 200Ton |
| Excavator Brands | Hitachi Komatsu Sany Zoomlion Cat Etc |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Digging Depth | 6m - 25m |
| Bucket Capacity | 0.5cbm 1cbm 2cbm 2.5cbm |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Long Reach | 10m 20m 21m 25m |
| Material | Q355B/ Q690D / Q355NE |
| Bucket Capacity | 0.4m3, 0.6m3, 1.5m3, 2m3, 2.2m3 |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
|---|---|
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| After-sales | Technicial Suupport, 24 Hours Service |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Tests | Full Tests Before Sending |
| Material | Q355B, Q690D, Q355NE |
|---|---|
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Suitable For | Digging Sand, Rock, Soil, Demolition Work |
| Length(m) | 6m - 25m |
| Tests | Full Tests Before Sending |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D |
| Suitable Excavators | 6ton - 66ton |
| Length(m) | 7m - 28m |
| Color | Red, Yellow, Blue, White Etc |
| Bucket Cylinder | Available |
|---|---|
| Material | Q355B, Q690D Material |
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Length | 6m - 24m |
| Features | Longer Life-span, Not Easy Cracking |
|---|---|
| Material | Premium Q355B/ Q690D |
| Warranty | 6 Months |
| Suitable Excavator | 20 Ton Excavator Or Above |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |