| Material | Shaogang Q355B |
|---|---|
| Bucket Teeth | Customized According To Requirement |
| Apply To | 1 Ton - 65 Ton Excavator |
| Warranty | 3 Monts |
| Situation | New |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Digging Depth(m) | 6m 10m 12m 15m 18m |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Application | Construction Work, Demolition Work, Dredging, Etc |
|---|---|
| Long Reach(m) | 10m 20m 25m 30m 32m |
| Bucket Cylinder | High Quality Bucket Cylinder |
| Color | Red, Yellow, Blue White Customized |
| Material | Q355B Or Q690D Or As You Request |
| Apply To | 45ton - 55 Ton Excavator |
|---|---|
| Cylinders | Enlarge Cylinders |
| Condition | New |
| Material | Premium Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Apply To | 45ton - 55 Ton Excavator |
|---|---|
| Cylinders | Enlarge Cylinders |
| Condition | New |
| Material | Premium Q355B |
| Warranty | 6 Months |
| Apply To | 45ton - 55 Ton Excavator |
|---|---|
| Working Condition | Breaking Rocks |
| Cylinders | Enlarge Cylinders |
| Material | Premium Q355B |
| Condition | New |
| Apply To | 45ton - 55 Ton Excavator |
|---|---|
| Working Condition | Breaking Rocks |
| Cylinders | Enlarge Cylinders |
| Material | Premium Q355B |
| Condition | New |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |