| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Painting | Premium Painting |
| Cylinders | High Quality Cylinders |
| Color | Yellow, Red, White, Blue, Customized |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Type | Rock Buclet |
| Material | Q355B+NM400 |
| Weight | 430kg |
| Warranty | 3 Months |
| Type | Rock Buclet |
|---|---|
| Oem | Support |
| Warranty | 3 Months |
| Weight | 100kgs - 1500kgs |
| Material | Q355B+NM400 |
| Brand | Zhonghe |
|---|---|
| Type | Standard Bucket |
| Material | Q355B |
| Warranty | 3 Months |
| Color | Customized |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |
| Features | Longer Life-span, High Effective |
|---|---|
| Material | Shaogang Q355B |
| Apply To | 1 Ton - 65 Ton Excavator |
| Warranty | 3 Months |
| Situation | New |
| Features | High Effective And Longer Life-span |
|---|---|
| Cylinders | High Quality Improved Cylinders |
| Material | Q355B, High Quality Steel Material |
| Warranty | 6 Months For The Arm |
| Digging Depth(m) | 6m, 12m, 16m, 18m |
| Application | Collect Rock, Sand, Soil, Gravel |
|---|---|
| Suitable Excavator | 1 Ton-60 Ton Excavator |
| Situation | Brand New |
| Color | Customized |
| Quality | Premium |
| Condition | New,100%new,New Long Reach Boom & Arm |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Bucket Capacity | 0.9m3,0.4-0.5CBM,0.2-6m3 |
| Machine Weight | 45-120T |